Європейська Комісія вітає надання Україні компанією Enel фотоелектричних сонячних панелей, виготовлених на гігафабриці 3Sun
Започатковуючи разом з компанією Enel проєкт «Промінь надії», Комісія робить перший крок у рамках ширшої ініціативи з безоплатного передання Україні сонячних панелей, про яку оголосила Голова фон дер Ляєн під час візиту до Києва 2 лютого 2023 року.
Комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, генеральний директор Enel Франческо Стараче і міністр енергетики України Герман Галущенко зустрілися сьогодні у змішаному форматі, щоб привітати намір Enel безоплатно передати в Україну 5700 сонячних фотоелектричних панелей потужністю 350 Вт кожна і загальною потужністю близько 2 МВт. Безоплатно передані сонячні фотоелектричні панелі вкриють до 11400 квадратних метрів дахів, розподілених між різними громадськими будівлями в Україні. Доставка має відбутися до літа 2023 року.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала: «Після моїх повідомлень у Києві минулого місяця, сьогодні ми можемо оголосити, що перша партія сонячних панелей невдовзі надійде в Україну. Я хочу подякувати компанії Enel, яка безоплатно передає Україні 5700 сонячних панелей. Ці сонячні панелі вироблені у Європі, в Катанії, за підтримки Європейського інноваційного фонду. Вони забезпечать електроенергією школи, лікарні та пожежні відділення. Я переконана, що для інших європейських компаній, як і для держав-членів, цей перший крок стане взірцем, і Україна зможе розраховувати на чисту електроенергію, вироблену на її території.»
Комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон сказала: «Цей проєкт розпочинає ширшу ініціативу з підвищення енергетичної безпеки України завдяки розвитку її відновлюваних потужностей. Він демонструє європейську солідарність у дії та ілюструє, як інвестиції в чисте технологічне виробництво можуть зробити Європу енергетично безпечнішою і незалежнішою. Я щиро вдячна компанії Enel за цей щедрий дар для України. Enel вкотре доводить, що є лідером не тільки як компанія, котра стоїть на передових рубежах чистих технологічних інновацій, але і у випадку корпоративної соціальної відповідальності. Ми пишаємося тим, що вироблені в ЄС сонячні панелі допоможуть підвищити енергетичну безпеку шкіл, лікарень та інших громадських будівель в Україні.»
Генеральний директор Enel Франческо Стараче сказав: «Ми хотіли б подякувати Європейській комісії за те, що вона залучила нас до цієї важливої ініціативи, завдяки якій ми можемо зробити свій внесок у безперебійне функціонування основних державних послуг в Україні. Фотоелектричні панелі, які ми передаємо, були виготовлені нашою гігафабрикою 3Sun, яка з бездоганною італійською якістю торує шлях до посилення енергетичної незалежності в Європі завдяки внеску в оновлення ланцюжка створення вартості сонячної електроенергії. Ці панелі генеруватимуть чисту, сталу і надійну енергію, допомагаючи ключовим громадським будівлям в Україні, як-от школам і лікарням, стати самодостатніми з точки зору енергетики. Разом з цим проєктом ми даруємо «промінь надії» народу України, який тяжко страждає внаслідок тривалої війни».
Міністр енергетики України Герман Галущенко сказав: «Поступова децентралізація енергетичної системи України є запорукою її безпеки та стійкості супроти терористичних нападів з боку Росії. Прямуючи цим курсом, Міністерство енергетики зосередить свою увагу на стимулюванні розвитку «зеленої» енергетики. Сьогодні вкрай важливо розширити потенціал автономного електропостачання об'єктів, які є життєво важливими для функціонування нашої країни. Ми вдячні компанії Enel, всім європейським компаніям і Європейській комісії за потужну підтримку і солідарність у нашій боротьбі за життя, світло і тепло в українських оселях.»
Ця ініціатива є частиною ширших зусиль ЄС із забезпечення незалежних від електромережі рішень, спрямованих на постачання електроенергії ключовим громадським будівлям цивільного характеру в Україні. У відповідь на постійні напади Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру України, ЄС надав приблизно 5400 генераторів електроенергії. Сонячні фотоелектричні панелі відіграватимуть таку ж роль, оскільки завдяки їм громадські будівлі в Україні зможуть отримати електроенергію, що виробляється самостійно.
Передані компанією Enel панелі будуть перевезені за матеріально-технічної підтримки Механізму цивільного захисту Союзу (UCPM) та Енергетичного співтовариства. Ці панелі будуть розподілені між ключовими громадськими будівлями в Україні, котрі надають необхідні державні послуги, як-от освіта і охорона здоров'я, згідно з підготовленим українським урядом порядком пріоритетності. Незалежний нагляд за процесом розподілу та монтажу в Україні буде організований секретаріатом Енергетичного співтовариства у співпраці з відповідними українськими державними органами.
Усі передані компанією Enel сонячні панелі були виготовлені на італійській гігафабриці 3Sun в Катанії, на Сицилії, яка перетворюється на найбільший завод з виробництва фотоелектричних модулів у Європі: її поточна річна виробнича потужність у 200 МВт до 2024 року зросте до приблизно 3 ГВт на рік завдяки запланованим інвестиціям у обсязі приблизно 600 мільйонів євро. Проєкт, який називається TANGO (iTaliAN Giga factOry), був однією з семи ініціатив, відібраних Європейською комісією в рамках першого конкурсу Інноваційного фонду для широкомасштабних проектів, і отримав фінансування у обсязі до 118 мільйонів євро. Проєкт також було надіслано на конкурс для отримання коштів у рамках італійського Національного плану відновлення та стійкості, що відповідає місії M2C2 інвестиції 5.1 «Відновлювана енергія і батареї», підрозділ інвестиції 5.1.1 "Фотоелектричні технології", а контрактом на розробку керує Міністерство підприємств та «виготовлено в Італії» (MIMIT). Ці два фонди можуть підняти загальне фінансування даного проєкту до максимальної суми 188 мільйонів євро.
Для отримання додаткової інформації
Буклет — Солідарність ЄС з Україною
COORDONNÉES
-
Stefan DE KEERSMAECKER
Phone
+32 2 298 46 80
Mail
-
Giulia BEDINI
Phone
+32 2 295 86 61
Mail
-
Ana CRESPO PARRONDO
Phone
+32 2 298 13 25
Mail