This isn't an official website of the European Union

Міжвідомча координаційна платформа донорів інтенсифікує зусилля, допомагаючи Україні впоратися з пріоритетними потребами відновлення в 2023 році

5 квітня уряд України, члени керівного комітету «Великої сімки» та представники міжнародних фінансових інституцій обговорили під час другого засідання керівного комітету Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України, як найкраще координувати економічну підтримку в розв'язанні найнагальніших фінансових потреб та майбутнього економічного відновлення й зусиль з відбудови України.

Уряд України представив бюджетні потреби на 2023 р., які за його оцінкою становлять 39,9 мільярдів доларів США. Після схвалення чотирирічної програми МВФ із підтримки України із загальним бюджетом у 15,6 мільярдів доларів США та з урахуванням підтримки бюджету України з боку ЄС за допомогою пакету макрофінансової допомоги Plus розміром у 18 мільярдів євро, з 4,5 мільйонами євро, уже витрачених у 2023 р., а також внесків від інших донорів, уряд України підтвердив, що закрив бюджетний дефіцит на 2023 рік.

Засідання під спільним головуванням Генерального директора з питань сусідства й переговорів про розширення Херта Яна Коопмана, Міністра фінансів України Сергія Марченка та Заступника радника з національної безпеки в галузі міжнародної економіки Майка Пайла відбулася після видання відновленої Швидкої оцінки збитків і потреб. В Оцінці подано найостанніші підрахунки збитків, спричинених російською воєнною агресією, та окреслено очікувані суми, необхідні для відновлення й відбудови України відповідно до перспективи її членства в ЄС.

На основі доповіді уряд України представив свої пріоритетні потреби для якнайшвидшого відновлення у 2023 р. в галузях енергетичної інфраструктури, гуманітарного розмінування, критичної та соціальної інфраструктури, житла та підтримки приватного сектору. Ці пріоритетні потреби для відновлення становлять загалом 14,1 мільярдів доларів США та вимагатимуть 10,8 мільярдів доларів США фінансування в додаток до 3,3 мільярдів доларів США, які вже виділено урядом України для цих цілей у його бюджеті на 2023 рік.

Комісія привітала прихильність українського уряду до бюджетної стабільності та визначення стратегічних потреб швидкого відновлення на 2023 р. і його пріоритетів. Як частина загальної підтримки України з боку ЄС до задовільнення потреб швидкого відновлення долучиться 1 мільярд євро, про які повідомила Голова фон дер Ляєн та Комісар Варгеї під час спільного засідання Колегії та Уряду й саміту Україна—ЄС у лютому. Дискусії про конкретні галузі, на яких концентруватиметься підтримка, продовжаться наступними тижнями. Комісія також повторила, що підтримка ЄС Україні триватиме стільки, скільки буде потрібно, обіймаючи і її просуванні на європейському шляху.

Сьогоднішнє засідання Керівного комітету підтвердило важливу роль Платформи як каталізатора мобілізації міжнародних зобов'язань, необхідних для реагування на потреби України в 2023 році та зміцнення тіснішої координації в наданні допомогти, щоб задовольнити потреби на місцях.

У подальшому Керівний комітет збиратиметься регулярно, його перше віртуальне засідання заплановане на травень, а інше засідання передбачається в кулуарах Конференції з відновлення України в Лондоні.

Міжвідомча координаційна платформа донорів для України була започаткована 26 січня 2023 р. на інавгураційному засіданні Керівного комітету. На ньому зібралися високопосадовці з України, ЄС, країн «Великої сімки», а також партнери з фінансових установ, зокрема Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Секретаріат Платформи перебуває в Брюсселі в приміщеннях, наданих Комісією, та в офісі в Києві, наданому урядом України.

Контакти:

If you do not work for a media organisation, you are welcome to contact the EU through Europe Direct in writing or by calling 00 800 6 7 8 9 10 11.