EU4IBM-Стійкість надає системи резервного живлення сканерів, щоб запобігти перебоям у роботі на кордонах України
Проєкт EU4IBM-Стійкість, що фінансується Європейським Союзом, завершив поставку семи установок джерел безперебійного живлення (ДБЖ) до семи ключових пунктів перетину кордону. Оснащені вбудованими стабілізаторами напруги в терморегульованих корпусах, ці системи дозволять українським митникам забезпечувати безперебійну роботу стаціонарних рентгенівських сканерів.
Обладнання вартістю майже 200 тис. євро було встановлено на «Ягодині», «Раві-Руській», «Шегинях», «Краківці», «Порубному», «Ужгороді» та «Чопі» у період із 6 по 13 грудня 2024 року. Нові системи відповідають безпосереднім потребам Державної митної служби України в усуненні можливих затримок у роботі через перебої в електропостачанні. Так, раніше вимкнення обладнання під час відключень електрики призводило до призупинення роботи в середньому на 30 хвилин, що негативно впливало на ефективність контрольних процедур.
Відтепер передані системи ДБЖ забезпечуватимуть стабільне резервне живлення для безперебійної роботи сканерів під час короткочасних відключень або в процесі перемикання на резервні генератори. Це означає, що персонал Держмитслужби може продовжувати перевірку транспортних засобів і товарів безперервно, забезпечуючи проходження митного контролю на кордоні без зайвих затримок.
«Ця закупівля є важливим елементом масштабного оснащення українського кордону сучасними технічними засобами митного контролю, яке зараз активно відбувається. Джерела безперебійного живлення встановлено у тих стратегічно важливих пунктах пропуску, через які проходять ключові логістичні маршрути, і де встановлені стаціонарні скануючі системи для огляду вантажів. Таке оснащення дозволяє уникати зупинок у роботі через перебої в електропостачанні, що особливо важливо для керування потоками транспорту у завантажених пунктах пропуску і створення зручних умов для бізнесу», – зазначив очільник Держмитслужби Сергій Звягінцев.
Проєкт EU4IBM-Стійкість забезпечив поставку даного обладнання з урахуванням чітко окреслених потреб, які було попередньо визначено експертами Проєкту спільно з представниками Дермитслужби України. Системи ДБЖ не тільки запобігають небажаним перервам у роботі під час короткочасних відключень електроенергії, а й знижують ризики поломки обладнання, що часто виникають в результаті раптових відключень. Такі поломки призводять до значно триваліших перебоїв у здійсненні контрольних процедур та надовго сповільнюють рух транспорту.
«Це рішення не лише забезпечує дієве усунення конкретної проблеми, але й сприяє досягненню більш стратегічної мети – боротьби з контрабандою та забезпечення безперервності торговельних потоків на кордонах України. Підтримуючи стаціонарні сканери в робочому режимі навіть під час відключень електроенергії в одних пунктах пропуску, а також надаючи мобільні вантажні сканери для інших, наш Проєкт допомагає забезпечити безперебійне оформлення транспортних засобів і товарів, водночас посилюючи рівень безпеки на кордоні в цілому», – підкреслив В'ячеслав Топоров, керівник проєкту EU4IBM-Стійкість.
З цими системами на українських пунктах пропуску митники зможуть краще справлятися з перебоями в електропостачанні, а відтак – підтримувати ефективну та надійну роботу навіть у надскладних умовах. Ці зусилля є частиною комплексної стратегії проєкту EU4IBM-Стійкість, що спрямована на більш широке та продуктивне застосування неінвазивного контрольного обладнання, яке дозволяє максимально ефективно інспектувати вантажі та транспортні засоби, а також управляти ризиками, забезпечувати дотримання законодавства та боротися з корупцією, пов'язаною з транскордонною торгівлею.
Окрім закупівлі обладнання, зокрема найсучасніших мобільних сканерів для вантажних транспортних засобів, Проєкт забезпечує комплексне навчання з аналізу сканованих зображень, а також сертифікаційні курси для експлуатації як більш старих моделей сканерів, так і нещодавно придбаного обладнання. Загалом, така діяльність Проєкту органічно вписується в ширший контекст ініціативи Європейського Союзу «Шляхи солідарності» та реалізується в тісній координації з іншими проєктами, що фінансуються ЄС, а також іншими партнерськими ініціативами.
За деталями звертайтеся до В’ячеслава Топорова, керівника Проєкту, Міжнародний центр розвитку міграційної політики, [email protected].
Довідкова інформація: Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні-Стійкість (EU4IBM-Стійкість)», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD), спрямований на підвищення стійкості українських відомств, які здійснюють прикордонний контроль, у воєнний час, а також на підтримку подальших реформ, спрямованих на наближення системи управління кордонами України до стандартів та найкращих практик ЄС відповідно до Стратегії інтегрованого управління кордонами України, ухваленої Кабінетом Міністрів 24 липня 2019 року. Проєкт триває з грудня 2022 року до травня 2025 року.