ЄС підтримав поліпшення практик управління відходами у Фастові
Після російського вторгнення у лютому 2022 року комунальна техніка для управління відходами, що використовувалася у Фастові протягом багатьох років, була передислокована до інших міст Київської області, що постраждали від війни. Обладнання було старе, зношене, неефективне, спричиняло значні викиди та потребувало постійного ремонту. Без нього місто не могло повністю надавати базові послуги, включаючи збір та утилізацію відходів, щоб задовольнити потреби місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, які прибули навесні 2022 року.
Щоб задовольнити нагальні та критичні потреби у більш ефективному управлінні відходами у Фастові, грантові кошти з Програми модернізації систем водопостачання NIP в Україні, яка фінансується ЄС і реалізується НЕФКО, були перепрофільовані із запланованого проєкту модернізації каналізаційної системи на проєкт управління відходами. Завдяки грантовому фінансуванню у розмірі 960 000 євро місто отримало 600 нових сміттєвих баків, 4 сміттєвози та бульдозер.
"Цей проєкт призвів до великих змін у нашій громаді, зокрема щодо ставлення людей до навколишнього середовища, — зазначив Михайло Нетяжук, міський голова Фастова. — Завдяки цьому проєкту ми повністю реорганізували систему поводження з твердими побутовими відходами в нашій громаді. Разом з тим ми дуже вдячні фастівській молоді, яка взяла активну участь у відповідному творчому конкурсі. Крім того, переробка відходів і її важливість тепер включені в навчальну програму наших шкіл. Цей проєкт, реалізований за грантові кошти Європейського Союзу в тісній співпраці з НЕФКО, надзвичайно цінний для нашої громади".
"Після початку повномасштабної російської агресії Європейський Союз перепрофілював кілька поточних проєктів, щоб підтримати Україну у розв'язанні нагальних проблем, — зазначив Жослен Корне, керівник відділу з питань реконструкції, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні. — Ми пишаємося тим, що підтримуємо Фастів у ці складні часи. Наша безпосередня мета – задовольнити нагальні потреби, створюючи основу для довгострокового сталого прогресу. ЄС надає пріоритет запобіганню утворенню відходів і розглядає звалища як крайній засіб. Сподіваємося, ці досягнення надихнуть на подальші позитивні зміни практик управління відходами у Фастові та за його межами".
Повний опис проєкту можна знайти на вебсайті НЕФКО: Англійською / Українською
Додаткова інформація
Інвестиційна платформа сусідства (NIP) — це механізм, спрямований на мобілізацію додаткового фінансування для капіталомістких інфраструктурних проєктів у країнах-партнерах ЄС, на які поширюється Європейська політика сусідства (ЄПС), у таких секторах, як транспорт, енергетика, довкілля та соціальний розвиток. NIP також підтримує приватний сектор, головним чином через інвестиційні гранти та операції з ризиковим капіталом, націлені на малі та середні підприємства. NIP прагне об'єднати грантові ресурси з бюджету ЄС та держав-членів ЄС і використати їх для залучення кредитів від європейських фінансових інституцій, а також внесків від самих країн-партнерів ЄПС. Таким чином, ЄС підтримує пріоритети своїх сусідів і допомагає їм у реалізації ключових інвестицій та стимулюванні економічного розвитку.
Контакти для преси:
Анна Мінакова, технічна консультантка НЕФКО
[email protected], +380 50 331 5107
Ронні Нілссон, старший радник НЕФКО
[email protected], +358 10 618 06 42