У відповідь на підтримку Іраном загарбницької війни Росії проти України ЄС розширює обмежувальні заходи та додає до санкційного списку одну фізичну та чотири юридичні особи
Ухвалене рішення вводить заборону на експорт, транспортування, постачання або продаж з ЄС до Ірану деталей, які використовуються у розробці та виробництві ракет і БПЛА.
Європейський Союз запроваджує обмеження на транзакції в будь-яких портах і шлюзах, які перебувають у власності, під управлінням або контролем фізичних та юридичних осіб з підсанкційного списку. Це також стосується портів і шлюзів, які використовуються для транспортування до Росії іранських БПЛА, ракет, пов’язаних з ними деталей і технологій. Зазначені заходи включають обмеження доступу до таких портів і шлюзів, як Амірабад та Анзалі, а також надання будь-яких послуг суднам.
Окрім того, Рада ЄС запровадила додаткові заходи проти однієї фізичної та чотирьох юридичних осіб. Вони пов’язані з передачею Іраном БПЛА та ракет до Росії з метою їх подальшого використання у загарбницькій війні проти України.
Серед них – компанія «Islamic Republic of Iran Shipping Lines» (IRISL) та її директор Мохаммад Реза Хіабані. IRISL – це іранський національний морський перевізник, який протягом багатьох років був залучений до перевезення БПЛА від імені включеного до списку ЄС іранського військово-морського флоту Корпусу вартових Ісламської революції.
Рада ЄС також включила до переліку три російські судноплавні компанії: «МГ-Флот», «ВТС-Брокер» і «Арапакс». Судна цих компаній використовувались для перевезення через Каспійське море зброї та боєприпасів іранського походження, включно з деталями для БПЛА, з метою забезпечення російських військ, що ведуть війну в Україні.
Контекст
У заяві від 13 вересня 2024 року ЄС рішуче засудив нещодавню передачу Росії балістичних ракет іранського виробництва. Це розглядається як пряма загроза європейській безпеці та як суттєва ескалація у звʼязку з наданням Іраном БПЛА та боєприпасів, які Росія використовувала у своїй незаконній загарбницькій війні проти України. Високий представник заявив, що ЄС відповість швидко та в координації з міжнародними партнерами, зокрема за допомогою впровадження нових та значних обмежувальних заходів проти Ірану.
У своїх висновках від 21-22 березня 2024 року Європейська Рада заявила, що, у разі постачання Іраном Росії балістичних ракет і пов’язаних з ними технологій задля застосування проти України (після того, як російський режим отримав БПЛА, які використовує для безперервних атак на мирне населення в Україні), ЄС буде готовий відповісти швидко й у координації з міжнародними партнерами – зокрема, за допомогою нових і значних обмежувальних заходів проти Ірану. Ба більше, Європейська Рада підкреслила: слід максимально обмежити доступ Росії до чутливих виробів і технологій, які можна застосовувати на полі бою, – зокрема, шляхом спрямування санкцій проти організацій з країн з-поза меж Союзу, які уможливлюють такий обхід.
14 травня 2024 року Рада ЄС розширила рамки Євросоюзу щодо обмежувальних заходів з огляду на військову підтримку Іраном загарбницької війни Росії проти України, аби охопити як питання дронів, так і ракет, а також підтримку іранської програми безпілотників і ракет для збройних груп та організацій на Близькому Сході та в регіоні Червоного моря. Згодом ці рамки було подовжено до 27 липня 2025 року; їх переглядатимуть щороку.
- Рішення Ради (CFSP) 2024/2894 від 18 листопада 2024 року про внесення змін до Рішення Ради (CFSP) 2023/1532 щодо обмежувальних заходів у зв'язку з військовою підтримкою Іраном загарбницької війни Росії проти України та збройних угруповань і організацій в регіоні Близького Сходу та Червоного моря
- Виконавчий Регламент Ради (ЄС) 2024/2896 від 18 листопада 2024 року про імплементацію Регламенту (ЄС) 2023/1529 щодо обмежувальних заходів у зв'язку з військовою підтримкою Іраном загарбницької війни Росії проти України та збройних угруповань і організацій в регіоні Близького Сходу та Червоного моря (включно зі списком фізичних та юридичних осіб, проти яких сьогодні запроваджено санкції)
- Виконавчий Регламент Ради (ЄС) 2024/2896 від 18 листопада 2024 року про імплементацію Регламенту (ЄС) 2023/1529 щодо обмежувальних заходів у зв'язку з військовою підтримкою Іраном загарбницької війни Росії проти України та збройних угруповань і організацій в регіоні Близького Сходу та Червоного моря
- Заява Високого представника від імені Європейського Союзу щодо Ірану (пресреліз від 13 вересня 2024 року)
- Висновки Європейської Ради від 21 та 22 березня 2024 року
- Рада ЄС розширила обмежувальні заходи у зв'язку з військовою підтримкою Іраном загарбницької війни Росії проти України та збройних угруповань і організацій у регіоні Близького Сходу та Червоного мор (пресреліз від 14 травня 2024)
- Санкції ЄС проти Ірану (довідкова інформація)
CONTACT DETAILS
Press contacts
-
Maria Daniela Lenzu Press officer
- +32 470 88 04 02
- +32 2 281 21 46
- @daniela_lenzu
If you are not a journalist, please send your request to the public information service.